Keçiören Butik Lise

Keçiören Özel Butik Anadolu Liseleri

Keçiören, Ankara’nın metropol ilçelerinden bir tanesidir. 1984 yılında ilçe olan Keçiören’in nüfusu bir milyona yaklaşmıştır. Keçiören Özel Butik Anadolu Liseleri Kalabalık nüfusa sahip olan Keçiören bölgesinde okula devam eden öğrenci sayısı da oldukça fazladır. Öğrenci sayısının fazla olması okullarda kalabalık sınıfların olmasına da sebep olmuştur. Kalabalık sınıflarda ders alan öğrenciler, okullarda iyi bir öğrenme gerçekleştirememekte ve bu da merkezi sınavlara aynı zamanda da okul yazılılarında yüksek başarı sağlamalarına engel olmaktadır. Bu durum velilerin ve öğrencilerin aklına takviye alabilecekleri bir kurum düşüncesini getirmektedir. Keçiören bölgesinde pek çok eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu kurumlar arasında Ankara’nın köklü eğitim kurumlarından olan Genç İdeal Akademi Anadolu Lisesi Eğitim Kurumları’ da yer almaktadır.

Keçiören Butik Anadolu Lisesi

Genç İdeal Akademi Anadolu Lisesi Eğitim Kurumları Ankara’nın her yerinde olduğu gibi Keçiören Bölgesinde de en çok tercih edilen bir kurum olmuştur. Genç İdeal Akademi Anadolu Lisesi Eğitim Kurumlarını diğer kurumlardan ayıran en önemli faktörlerden biri yüksek başarı sağlamasıdır. Bu başarıyı sağlamasının sebebi öğrencilerini seçerek alması, homojen sınıflar oluşturması ve butik bir eğitim kurumu olmasıdır. Keçiören Butik Anadolu Lisesi Deneyimli öğretmen kadrosu ve bireysel öğrenci rehberliğinin yapılması, güler yüzlü çalışanları ve de ilgili idari kadrosunun olması, Genç İdeal Akademi Anadolu Lisesi Eğitim Kurumları’nın en iyi lise olmasını sağlamaktadır.

Öğrenci ve veliye bu zor süreçte onlara eşlik eden psikologu bulunmaktadır. Rehberlik servisinin yanı sıra, psikologunun bulunması Genç İdeal Akademi Anadolu Lisesi Eğitim Kurumları’nın Keçiören Bölgesi’nde onu diğer liselerden ayıran ve onun en iyi lise olmasının göstergesidir. Genç İdeal Akademi Anadolu Lisesi Eğitim Kurumları, dünyada yaşanan salgın hastalık (covid-19) sürecinde de öğrencilerine en iyi eğitimi sunmaktadır. Öğrencilerine online deneme sınavı, iki farklı sistemden canlı ders anlatımı, whatsapp grupları ile öğrenci denetimi sunduğu hizmetlerden bazılarıdır. Bu süreçte rehberlik, veli, öğretmen, öğrenci diyalogu sonucunda veli-öğrenci memnuniyeti en üst düzeye çıkarılmıştır.

Keçiören butik lise bu süreçte her zaman çocuklarımızın ve velilerimizin yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

Butik Lise Keçiören

Butik Lise Keçiören kalitesi herkesin bildiği gibi üst düzeydedir. Ankara bir eğitim şehridir. Burada eğitim alan öğrenci kadar eğitim veren öğretmenlerinde çok sayıda olduğu bilinmektedir. Öğretmen yetiştiren , son derece başarılı ve uluslar arası yeterliliklere sahip üniversiteler bulunmaktadır  burada eğitim verecek olan devlet okulları öğretmenlerini özel sınavlar ile seçmektedir. Türkiye genelinde yapılan bu sınavlarda oldukça yüksek puanlar alan başarı yakalayan öğretmenler ancak Ankara gibi bir şehirde eğitim verilmektedir. Özel okullarsa ya da özel olarak eğitim veren lise, butik lise, etüt merkezi gibi kurumlarda da eğitim verecek olan öğretmenler özel olarak hazırlanan mülakatlar sonucunda seçilmektedir. Bu da öğretmenlerin kendi alanlarında gerçekten iyi birer eğitimci, öğrencileri anlayan, onlara yardımcı olan ,öğrencilerin kendilerini tanımalarını sağlayan ve her bir öğrenci için doğru rol model olan bireyler anlamına gelmektedir.

Butik Lise Keçiören kalitesi yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi öğretmenlerinden kaynaklanmaktadır. Öğretmen ne kadar iyi ise be kadar başarılı ise öğrencinin de aynı oranda başarılı olması gibi bir durum söz konusudur. Öğrenmelerini en iyi eğitimciden seçmelerinin diğer önemli nedeni budur. Butik liselerde öğrencilerin derse yatkınlığı, düzenli ders çalışma prensibi bulunmadığında yine onlara öğretmenleri yardımcı olmaktadır. Her bir öğrenci için farklı içerikleri bulunan ve saatleri farklı olan programlar hazırlanmaktadır. Ankara Keçiören butik liselerinin kalitesi burada sadece sınıfta farklı branşlara giren öğretmenlerinin olmasının  yanı sıra  öğrencilere ders dışında program hazırlama noktasında, öğrencilerin kişisel sorunlarını anlatabilecekleri, onların sıkıntılarına yardımcı olan, öğrenci başarı durumunu kontrol edebilecek rehber öğretmenleri ve psikolojik danışmalarda bulunmaktadır.

Keçiören Butik Liseleri

Özel olarak eğitim veren kaliteli butik liselerin bu tür yardımlarının olması hem öğrencinin derslerinde ki başarısı için hem de öğrencilerin kişilikleri ve psikolojileri için çok önemlidir. Ayrıca burada yer alan butik liselerin bir çoğunda yine öğrenci koçları, kişisel gelişime yardımcı olacak uzmanlarda bulunmaktadır. Bu da Ankara Keçiören butik liselerinin kalitesini ortaya koymaktadır. Yapılan çalışmaların hepsi , seçilen eğitimcilerin her biri öğrencilerin başarısına ve öğrencilerin kişiliklerine en iyi şekilde katkıda bulunmaya yardımcı olmaktadır.